Den matek - reportáž z vystoupení

V neděli 12. května 2019 popřály děti z mateřského klubu Sluníčko, mateřské a základní školy svým maminkám k jejich svátku. Programem, který probíhal v sále Orlovny, provázeli přítomné s mladistvou grácií a humorem Silvie Hrozková a František Hrazdíra.

Jako již tradičně byl zahájen vystoupením telnického Sluníčka, při kterém si děti zahrály na kočičky a koníčky. Maminky se ujaly role žokejů.

Děti z mateřské školy – Medvídků – vyrazily na výlet s mašinkou. Myšičky všem ukázaly, jak to vypadá ve světě berušek a motýlků a Tygříci zahráli pohádku o hříbku a zvířátkách. K tomu všemu přidali několik tanečků.

Žáci první třídy základní školy nás zavedli svým tanečním vystoupením do světa pochodů a balad. Druháci se inspirovali muzikálem Ferda Mravenec a třeťáci uspořádali multižánrový hudební festival, na kterém vystoupily známé skupiny a zpěváci – Queen, Lucie Bílá, ABBA, Lucie Vondráčková, Helena Vondráčková. Čtvrtý ročník zůstal stejně jako loni věrný sportovnímu typu vystoupení, tentokráte s obručemi. Pomalu se stává tradicí, že pátý ročník předvádí své divadelní vlohy. Letos zpracovali klasickou pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků a svým výborným výkonem pobavili celé publikum.

Rád bych poděkoval nadějným moderátorům, paním učitelkám a maminkám ze Sluníčka za nácvik všech vystoupení. Další poděkování patří zvukaři, díky kterému snaha všech vystupujících nepřišla nazmar. Za materiální podporu a velmi dobrou spolupráci Obci Telnice a Orlu jednotě Telnice.

Petr Gabrhel – ředitel školy