Modrobílé šály vlály v Telnici – autogramiáda Komety očima dětí

20. června 2017 k nám do Telnice přijeli 3 hráči z Komety, protože jedna paní vyhrála Dortiádu. Přijel Vojtěch Němec, Martin Dočekal a Tomáš Havránek. Zazpívali jsme jim Ódu na Kometu, protože jsme se ji učili v hudebce. Já myslím, že se jim to líbilo. A rozdávali karty s podpisem, na kterých bylo, kdy se narodili, kolik měří, váží a jakou mají hůl a další věci. Kdo chtěl, tak se mu podepsali i na tričko, ruku nebo kšiltovku. Byly tam také různé soutěže, třeba střílení na bránu florbalkou, skládání puzzle, na kterém byli komeťáci. Jak jsme dosoutěžili, tak jsme si mohli vybrat nějakou odměnu.

Julinka Nezvalová

V úterý 20. června 2017 jsme ve škole vyráběli obrázky a různé vlajky a výrobky. Já jsem se nemohla dočkat hokejistů, až se mi podepíší na ruce a na kartičky. Byla jsem z toho nadšená, strašně se mi to líbilo! Až budu velká, tak budu mít za sport volejbal a nebo HOKEJ! Na autogramiádě byli tři hráči. Tomáš Havránek, Martin Dočekal a Vojtěch Němec. Seděli takhle popořadě, jak jsem je napsala teď. Byli tam i moji kamarádi, kteří se taky přišli podívat na hokejisty. Moc se mi to líbilo!

Markyš Mifková

Do Telnice dojela Kometa a já jsem tam byla s celou školou. Moc mě bavily ty tři hry – skládání puzzlí komeťáků, střílení florbalovou hokejkou do branky a potom do velké brány přes kruh. To se mi trochu nepovedlo, ale ty hry se mi moc líbily. Ještě jsem si tam nechala podepsat všechny hokejisty na fotky. Moc se mi líbilo, jak se mi podepsali na ruku. Pořád si to obtahuju, i když se mi to trochu smazalo. A musím říct, že se mi to moc líbilo, ale mrzí mě, že jsme si nemohli vzít ty krásné nabarvené kamínky domů. :-) :-)

Magda Lorinczová

Na dvoře školy byli komeťáci, kteří nám podepisovali lístky, ruce, kšiltovky a trička. Taky jsme zpívali Ódu na Kometu a fotili jsme společnou fotku. Potom jsme hráli hry a za to dostanete kamínky a dřevěnou minci. Za ty jsme si pak mohli vybrat odměnu a já jsem si vybrala bublifuk. Užila jsem si to . :-)

Verča Svobodová

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Dortiáda s Kometou

Dortiáda je velká soutěž napříč Jihomoravským krajem, kterou pořádá brněnská Kometa. V soutěži se hledá nejhezčí dort s hokejovou tematikou. Akce se mohou zúčastnit nejen profesionální pekaři a cukráři, ale i amatéři. Jedním z výherců letošního osmého ročníku se stala i obec Telnice, zásluhou cukrářky Moniky Součkové. Dort, díky kterému se na dvoře telnické ZŠ autogramiáda hráčů Komety uskutečnila, si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii.

Hana Kašparová, ZŠ Telnice