O průběhu zápisu do první třídy ZŠ

Zápis do 1. třídy základní školy v Telnici se uskutečnil v pondělí 16. dubna 2018. Zúčastnilo se jej dvacet pět dětí v doprovodu rodičů a některé budoucí prvňáčky přišli podpořit také jejich sourozenci.

Do budoucí první třídy základní školy bylo přijato 19 dětí, u dvou dětí podali rodiče žádost o odklad školní docházky a ve čtyřech případech bylo přerušeno správní řízení o odkladu nebo o přijetí ke školní docházce z důvodu nesplnění všech podmínek k vydání rozhodnutí.

Při zápisu si děti „projely“ písmenkovou silnici, kde mohly porovnávat různé tvary písmen a vyzkoušely si práci s interaktivní tabulí. Počáteční nesmělost a tréma se pomalu vytrácely. A tak mnozí přednesli básničku nebo zazpívali. Počítat ovoce a pojmenovávat čísla se nezdálo budoucím prvňáčkům nijak těžké. A protože nám každý namaloval krásný obrázek a všechny děti se moc snažily, odnesly si na památku malé dárečky – papírové draky s ocásky z bonbónů, které vyrobili žáci ve školní družině.

Na všechny se těšíme v pondělí 3. září 2018, kdy se společně setkáme při zahájení nového školního roku 2018/2019.