Vyměněná princezna aneb čert a Káča v Žatčanech

V pátek 15. prosince 2017 se celá základní i mateřská škola zúčastnila divadelního představení "Vyměněná princezna".  Nově vymalovaná žatčanská sokolovna nás opět přivítala svojí vlídnou předvánoční atmosférou. Veselý příběh o komorné, která zastoupila princeznu a vydala se místo ní s čertem do pekla, všechny rozesmál a pobavil. Hubatá Káča si troufla oponovat nejen panu králi a čertu Bublovi, ale i samotnému vládci pekla Luciferovi. Celou pekelnou školu obrátila vzhůru nohama a tak byla z pekla vykázána. Svoji vinu musel vdavek chtivý Bubla odčinit. Pravou princeznu za ženu nedostal a za trest musel odnést Káču na zádech i zpět na hrad. Káča si nakonec vzala za muže statečného Kryšpína, který ji přišel do pekla vysvobodit a už dlouho se o ni marně ucházel. Mladá princezna se zase provdala za hodného prince, přestože byl chudý. Království, které přišlo díky rozhazovačnému králi a královně málem na mizinu, totiž bylo zachráněno! Pytel dukátů jejím veličenstvům daroval nic netušící čert Bubla jako věno, když si odnášel na zádech do pekla "vyměněnou princeznu".