Zakončení školního roku 2016/2017

Rok se s rokem sešel, ten školní, a opět přišlo na řadu zhodnocení jeho průběhu. Deset měsíců snažení, úsilí a píle bylo každému dle jeho zásluh přiměřeně odměněno. Samé jedničky si v pátek 30. června 2017 domů odnášelo celkem 33 žáků. Jako upomínku na výborný prospěch ve školním roce 2016/2017 obdrželi tito premianti knihu s věnováním. Vysvědčení se rozdávala na jednotlivých třídách spolu s drobnými dárky. Ale odměněny nebyly v tento den pouze děti! Také paní učitelky s úsměvem a dojetím přebíraly kytičky, bonboniéry a jiné dárečky od svých žáků. Krátké rozloučení s poučením o bezpečném chování během prázdnin vystřídalo velké loučení na dvoře ZŠ, kde byly zmíněny a oceněny také zásluhy všech zaměstnanců školy. Po té, co dozněly tóny české státní hymny, se ujal slova starosta Telnice a následně ředitel telnické školy. Společně se členy zastupitelstva obce rozdávali dětem bezpečnostní reflexní kšiltovky, sladkosti a skupinovou fotografii s hráči HC Kometa, pořízenou na nedávné autogramiádě. Odcházející páťáci navíc dostali další praktické dárky a také výrobky od svých mladších spolužáků, kteří na ně budou i po další roky školní docházky rádi vzpomínat.

Všichni se rozešli ke svým domovům, vstříc dvěma dlouhým měsícům lenošení, koupání, sluníčka a nových zážitků. Někteří již natolik zamyšleni a naladěni na letní prázdniny, že jim nezbylo, než se pro svá zapomenutá vysvědčení vracet do školy již prázdné a utichlé… :-)