Turnaj deskových her - MŠ

Ve středu 28.2.2024 se děti z MŠ zúčastnily Turnaje v deskových hrách v Nebovidech. Náš čtyřčlenný tým ve složení Antonína Bočka, Matyáše Naďě, Richarda Kuchyňky a Dominika Pavliše si vedl skvěle. Z opravdu velké konkurence, kdy kluci hráli ve čtyřech kolech, čtyři deskové hry, proti svým spoluhráčům, si vybojovali z celkem z 27 týmů, krásné 5. místo. Domů si odvezli diplom, dárkový balíček a novou deskovou hru Pohádkáři pro naši školku.

Děkujeme za reprezentaci školky a věřím, že si kluci dopoledne užili, nabrali nových zkušeností a budeme se těšit na další rok.

DOPLŇUJÍCÍ UNFORMACE PRO TY, CO SE PŘIHLÁŠILI NA PLAVÁNÍ

Všechny děti, které podaly přihlášku se dostaly! :)

posílám Vám doplnění informací k plavání. Sraz dětí bude každé úterý nejpozději v 7:10 hodin v MŠ.  Doporučujeme přivést dítě ideálně už na 7:00 hodin, ale nejpozdější možný čas je 7:10 hodin. Autobus musí odjíždět od školky nejpozději 7:15 hodin.

Svačina bude zajištěna z MŠ. S sebou dejte Vašemu dítěti:

Plavecký výcvik pro děti MŠ 2024

od konce února bude probíhat plavecký výcvik pro děti MŠ. Budeme jezdit do Plavecké školy Hustopeče, kde probíhá velmi kvalitní výuka pod vedením zkušených lektorů.

Kapacita kurzu je 35 dětí. Protože byl v loňském roce velký zájem o tento kurz, domluvili jsme navýšení kapacity z 20 dětí na 35 dětí, aby měli možnost kurz absolvovat nejen předškoláci.

Přednost budou mít předškoláci a děti s odkladem povinné školní docházky, poté bude kapacita doplněna ostatními dětmi po dohodě s paní učitelkou na třídě.

Provoz MŠ v době pololetních a jarních prázdnin 2024

Milí rodiče,

v době pololetních (2.2.2024) a jarních (5. - 9. 2. 2024) prázdnin budou v provozu dvě třídy.

Třída Ježečků v čase 6:30 - 16:00 a třída Soviček v čase 7:30 - 16:30 hodin.

Děti ze třídy Veverek budou po celou dobu spojené se Sovičkami.

Šatna Veverek zůstane otevřená a vyjímečně bude dovoleno vodit děti přes prostor školní jídelny.

Časy vyzvedávání se nemění.

Děkujeme za spolupráci. :)

Vánoční přání

Příjemné prožití svátků vánočních
a mnoho zdraví v roce 2024

přejí děti, žáci a zaměstnanci
ZŠ a MŠ Telnice

PS: přání je práce žáka 5. ročníku - Daniela Ondráčka

Oznámení o provozu MŠ v době vánočních prázdnin 2023

oznamuji, že mateřská škola bude v době vánočních prázdnin od středy 27. 12. 2023 do úterý 2. 1. 2024 uzavřena.

Provoz bude obnoven ve středu 3. 1. 2024 od 6.30 hod.

V Telnici dne 19. 12. 2023

Strom splněných přání v MŠ

Milí rodiče,

od středy 22. 11. 2023 bude v MŠ probíhat oblíbená předvánoční akce Strom splněných přání. Ze seznamu pomůcek a hraček si může každý z Vás vybrat jednu nebo i více věcí, jejíž koupí podpoří naši MŠ.

Akce je dobrovolná! Záleží jen na Vás a Vašich možnostech.

Na podrobnostech se můžete dohodnout s paní učitelkou ve Vaší třídě!

Velice děkujeme za Vaši ochotu!

Vaše paní učitelky. :)

Přidáno 22.11.2023.

Informace o provozu ZŠ a MŠ Telnice dne 27. 11. 2023

na pondělí 27. 11. 2023 vyhlásil Českomoravský odborový svaz pracovníků školství celodenní výstražnou stávku s cílem zabránit dalšímu snižování výdajů ve školství, které by negativně ovlivnilo kvalitu vzdělávání, dále pak zajistit, aby platy nepedagogických pracovníků roce 2024 neklesly a současně nebyly z prostředků na platy hrazeny dávky v nemoci.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Srdečně Vás zveme na

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu,

které se uskuteční v neděli 3. prosince 2023 na nádvoří u kostela v Telnici.

Začátek v 16:00 hodin

ZŠ Telnice a Obec Telnice

Výlet MŠ - představení v divadle Radost

ve středu 29. listopadu 2023 jedeme na divadelní představení „Kubula a Kuba Kubikula“ do Brna do divadla Radost.  Odjezd je v 7:30 hodin od MŠ soukromým autobusem, proto přiveďte, prosíme, děti do školky nejpozději v 7:20 hodin.

S sebou dejte dětem batůžek, ve kterém budou mít pití a pláštěnku. Svačina je zajištěna z MŠ. Návrat zpět je na oběd, proto se následný harmonogram nikterak nemění.

Děkujeme za spolupráci.

Paní učitelky ze tříd Soviček, Veverek a Ježečků

Přidáno 20. 11. 2023.

Přihlásit se k odběru zstelnice.cz RSS