Zápis do základní školy na školní rok 2020/2021

dle rozhodnutí MŠMT bude zápis do základní školy probíhat bez účasti žáků. Informační schůzka rodičů před zápisem do ZŠ, která se měla konat v úterý 7. dubna je vzhledem k nouzovému stavu zrušena. Informace o průběhu zápisu budou zveřejněny na webu ZŠ v úterý 7. dubna 2020.

Platby za stravné a úplata za předškolní vzdělávání

v souvislosti s pokračováním nouzového stavu Vás žádáme, abyste si na svých bankovních účtech zrušili trvalé příkazy na stravné a na úplatu za předškolní vzdělávání. Od dubna prosím nezasílejte žádné další platby. Případné přeplatky budeme vracet jako obvykle v průběhu měsíce srpna 2020.

Zápis do MŠ – dokumenty ke stažení

Milí rodiče,

zde naleznete formuláře k zápisu do MŠ.

Zápis do mateřské školy – aktuální informace

od 1. dubna jsou vydávány formuláře k zápisu do MŠ. Vzhledem k prodloužení nouzového stavu preferujeme jejich stažení z webových stránek MŠ. V případě problémů s tiskem si je můžete vyzvednout osobně u vedoucí učitelky Bc. Veroniky Slezákové ve staré budově MŠ (úřední hodiny: po a st od 8 do 11 hod.).

Předpokládáme, že zápis proběhne bez účasti dětí. Bližší informace o samotném průběhu zveřejníme 15. dubna 2020 na webu MŠ.

Děkujeme za pochopení.

Bc. Veronika Slezáková – vedoucí učitelka MŠ

ZRUŠENÍ AKCÍ V MŠ TELNICE

Z důvodu uzavření MŠ Telnice a předběžných opatření kvůli koronaviru, s platností od 17.3.2020 do odvolání, jsou zrušeny všechny kulturní akce, které byly naplánované do 31.5.2020.

Zároveň jsme nuceni zrušit i předplavecký výcvik, který měl proběhnout v období květen až červen 2020.

Úřední hodiny v ZŠ a MŠ Telnice

V reakci na opatření Vlády České republiky a vyhlášené podmínky nouzového stavu v České republice oznamujeme, že úřední hodiny v kancelářích ZŠ a MŠ Telnice(budova ZŠ a budova MŠ) budou od 18. března 2020 do odvolání upraveny následujícím způsobem:

pondělí 8.00 - 11.00 hod.
středa 8.00 - 11.00 hod.

Mimo úřední hodiny volejte na tel. 602 500 749 (ZŠ) a na tel. 606 087 944 (MŠ) nebo nás kontaktujte na emailu: skola@zstelnice.cz

Žádost o ošetřovné – aktualizace informací

v souvislosti s uzavřením mateřské školy v Telnici předáváme informaci ČSSZ k postupu při vyplňování žádosti o ošetřovné. Rodiče nemusí kvůli žádosti o ošetřovné chodit do zařízení osobně, neboť jim může být elektronicky poslán vyplněný formulář, který jim poslouží jako omluvenka z práce.

Postup:

Oznámení o uzavření Mateřské školy Telnice od 17. března 2020 do odvolání

po dohodě se zřizovatelem, Obcí Telnice, se od 17. března 2020 (do odvolání) uzavírá Mateřská škola Telnice. Důvodem uzavření jsou jednak současné podmínky nouzového stavu v České republice (doporučení MŠMT v informacích k vyhlášení nouzového stavu ze dne 12. 3. – viz. příloha).

Děkujeme všem za pochopení, o dalším vývoji s provozem MŠ Telnice vás budeme včas informovat.

Výzva pro rodiče

Na základě zvyšujícího počtu onemocnění koronavirem v České republice prosíme rodiče, aby zvážili účast svých dětí na vzdělávání v mateřské škole.

Pokud by Vám to situace dovolila, prosíme nechte si děti doma. U dětí, které budou přítomny v MŠ budeme dle doporučení krizového štábu ORP Šlapanice

měřit teplotu a dbát na zvýšenou hygienu. Děti, které nebudou absolutně zdravé ( budou jevit známky nachlazení apod.) budou okamžitě poslány domů.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Mgr. Petr Gabrhel - ředitel školy

Informace pro rodiče

Milí rodiče, akce TECHNICKÉ ŠKOLKY WORKSHOP PRO RODIČE S DĚTMI která se měla konat ve čtvrtek 19.3.2020 je zrušena.

O průběhu dalších akcí  pořádané ZŠ a MŠ Telnice Vás budeme informovat.

Přihlásit se k odběru zstelnice.cz RSS