Školní rok 2016/2017 slavnostně zahájen

Čtvrtek 1. září 2016 – obyčejný všední den? Pro žáky a pedagogy ZŠ Telnice rozhodně ne! Po dvou měsících odpočinku jsme se opět sešli na dvoře základní školy za přítomnosti nově nastupujících prvňáčků a některých rodičů. Školní rok zahájil svým proslovem starosta obce František Kroutil a ředitel školy Mgr. Petr Gabrhel. Bylo zřejmé, že nadšení ke školní docházce přímo úměrně klesá se zvyšujícím se číslem ročníku. :-)

Po předání symbolických klíčů od tříd byli žáci prvního ročníku pasováni mezi školáky přiložením meče. Jejich radost byla znásobena dárkovými taškami, které dětem předal pan starosta za asistence místostarostky Pavly Chovancové. Drobné dárečky od obce obdrželi i ostatní žáci ZŠ.

V letošním školním roce bude základní školu v Telnici navštěvovat 71 žáků v 5 ročnících:

1. ročník 14 žáků, třídní učitelka Mgr. Simona Hemalová,

2. ročník 14 žáků, třídní učitelka Mgr. Leona Bímová,

3. ročník 15 žáků, třídní učitelka Mgr. Hana Kašparová, asistentka pedagoga Tereza Sklenářová,

4. ročník 15 žáků, třídní učitelka Mgr. Martina Zapomělová, asistentka pedagoga Mgr. Hana Umlášková,

5. ročník 13 žáků, třídní učitelka Mgr. Yvona Slabá.

V provozu budou 2 oddělení školní družiny s kapacitou 50 žáků, která je tím plně využita. První oddělení povede vychovatelka Mgr. Hana Umlášková, druhé paní Šárka Bursáková. Školnicí zůstává paní Zita Marková.

Zahájení nového školního roku proběhlo ve čtvrtek 1. září 2016 také v mateřské škole. Přítomné děti i zde přivítal pan starosta a nejeden úsměv ještě více rozzářil předáním přinesených sladkostí.

V mateřské škole jsou v tomto školním roce opět otevřeny 3 třídy:

Medvídci - 24 dětí, paní učitelky  Eva Stehlíková Dis., Vladimíra Králová,

Myšičky - 25 dětí, paní učitelky Veronika Slezáková, Iveta Křížová,

Tygříci - 24 dětí, paní učitelky  Markéta Krejčíříková – vedoucí učitelka, Ivana Slezáková.

V hlavní budově MŠ je školnicí paní Martina Lengálová. V nové budově zajišťuje výdej stravy a úklid paní Vlasta Doležalová.

Provoz školní jídelny zajišťují paní kuchařky Miroslava Langerová, Jana Králová a Jana Jurczková, která současně vykonává i funkci vedoucí stravování.