Parkování před vjezdem do mateřské školy

Vážení rodiče, prarodiče, návštěvníci mateřské školy, řidiči,

obracím se na vás s následující prosbou týkající se respektování zákazu parkování před bránou do areálu mateřské školy. Většina z vás, když přiváží své děti do mateřské školy, parkuje na parkovacích místech k tomu určených, za což vám děkuji.

Bohužel je zde stále určitá skupina rodičů, kteří parkují v pracovní dny v době od 5.00 do 16.30 hodin své vozidlo před vjezdovou bránou do areálu mateřské školy, ačkoliv je zákazovou značkou jasně stanoveno, že se zde nesmí ani zastavit.

Vjezd z hlavní silnice k areálu MŠ a prostranství před bránou musí zůstávat v uvedené době z níže zmíněných důvodů volný k:

• zajištění obslužnosti budovy pro účely dané provozem MŠ a školní jídelny – např. zásobování potravinami, příjezd servisních vozidel, řešení havarijních situací apod.,
  • zajištění bezpečnosti přicházejících dětí a jejich zákonných zástupců do areálu MŠ,
  • zajištění volného přístupu pro případný zásah složek integrovaného záchranného systému.

Bohužel se u některých rodičů setkáváme s arogantním přístupem. Po výzvě zaměstnanců ZŠ a MŠ Telnice odmítají někteří přeparkovat a své jednání neustále opakují. Mnohdy se tyto situace odehrávají ráno v době mezi 6.30 a 7.15 hodin, kdy jsou k dispozici volná místa na přilehlém parkovišti. V případě, že není možné vozidlo v blízkosti školky bezpečně zaparkovat, doporučujeme využít možnosti na jiném místě v obci a jednoduše dojít se svým dítětem pěšky.

Věřím, že tuto mou výzvu pochopíte. Reaguji na čerstvé zkušenosti z měsíce září. Konzultoval jsem tuto záležitost se zaměstnanci ZŠ i MŠ Telnice a také s vedením obce a jsem přesvědčen, že nebude nutné přikročit k důraznějším opatřením vedoucím k zajištění bezpečného provozu ve vjezdu do areálu MŠ.

Děkuji za spolupráci a přeji vám vše dobré.