Rozsvícení vánočního stromu - článek

neděli 3. prosince 2017 jsme se v 16 hodin sešli u telnického kostela. Všechny třídy přišly ke kostelu, aby se rozsvítil náš velký krásný strom. Všechny děti se seřadily, a za 10 minut, až skončil s přednesem pan starosta, tak všichni ztichli a děti začaly zpívat písničky a říkat básničky. Zpívali jsme Čas vánoční, Bílý vánoční čas a Měsíce a potom bylo pět básniček. V první řadě stáli prvňáčci, kteří drželi rozsvícené lucerničky. Sešlo se hodně lidí. Babiček a dědečků, tet a strejdů a hlavně rodiče dětí, které vystupovaly. Rozsvícení vánočního stromu trvalo půl hodiny, ani ne. Pak se všichni rozešli domů, kde na svých adventních věncích zapálili první svíci. Byl to ten nejhezčí den na celým světě!

Markétka Mifková, 4. ročník