Vyjádření ředitele školy k aktuálně platným opatřením

vzhledem k bouřlivé diskuzi na téma testování a nošení ochranných prostředků dětí a žáků v souvislosti s otevřením mateřských a základních škol sděluji stanovisko ZŠ a MŠ Telnice. Naším prvořadým cílem je otevřít mateřskou a základní školu pro děti a žáky a umožnit jim účast na předškolním vzdělávání i výuce, kterou jsme mohli vykonávat pouze distančně. Přítomnost dětí a žáků v MŠ a ZŠ je největším pozitivem, které nyní vnímáme. Tato přítomnost, která je možná za určitých podmínek, je pro nás cennější než omezení, které musí děti, žáci i zaměstnanci školy respektovat. Rozumím, že můžete mít výhrady k podmínkám, které byly stanoveny. Směřujte je na Ministerstvo zdravotnictví, případně další státní orgány, která mimořádná opatření vydala. Přestože mě to osobně velice mrzí, děti a žáci, kteří nesplní aktuálně platné podmínky se nebudou moci účastnit prezenční výuky. Podrobné informace o organizaci, testování, výuky a vzdělávání zveřejníme nejpozději 9. dubna.