1. Téma: Co nás čeká ve světě pohádek?

Záměr, co se má dítě naučit:

• pojmenovat pohádky a pohádkové postavy
  • rozlišit dobré a zlé chování v pohádkách, jednotlivých postav
  • převyprávět pohádkový děj podle obrázků, seřadit obrázky podle posloupnosti
  • rozpoznat rozdíl mezi realitou a fantazií
  • říct, kde pohádkové postavy žijí

Vážení rodiče a milé děti,

protože se nyní nemůžeme scházet v naší třídě Soviček, připravily jsme pro Vás různé náměty na činnosti, aby Vám čas doma rychleji utíkal a třeba u toho byla i zábava

Budeme rádi, pokud se Vám náměty budou líbit, a když se Vám něco podaří, klidně nám to vyfoťte a pošlete. Budeme se těšit a snad se zase brzy uvidíme.

Vaše paní učitelky Vlaďka a Simča ze Soviček

2. Téma: V trávě sedí zajíček, kuřátko a slepice, malujeme vajíčka, blíží se Velikonoce

Záměr, co se má dítě v tématu naučit:

• seznámit se s velikonočními zvyky (vyzkoušení zvyků – pletení pomlázky, barvení vajíček, velikonoční výzdoba, pečení beránka, mazance, jidášů, velikonoční nádivky)
  • vyjmenovat znaky Velikonoc (pomlázka, vajíčka, kraslice, slepička, kuřátka, zajíček, beránek)
  • umět říct/zazpívat velikonoční básničku/písničku
  • popsat, jak se probouzí jaro ze zimy (změna počasí, růst kytiček, zpěv ptáků, zvířátka se probouzí, budou mít mláďátka)

Ahoj děti,

blíží se Velikonoce, a proto jsme Vám nachystaly spoustu nápadů, jak se na ně připravit a jak si velikonočně vyzdobit dům, nebo zkrátit chvíli připravenými aktivitami. Určitě si z připravených činností nějakou vyberete, a když se Vám něco podaří, můžete se nám vyfotit a poslat. Budeme moc rádi.

Mějte se krásně a moc všechny zdravíme.

Vaše paní učitelky Vlaďka a Simča ze Soviček

3. Téma: Rostliny už vykukují, kdo to s nimi v trávě bydlí?

Záměr, co se má dítě v tématu naučit:

• pojmenovat některé jarní květiny
  • říct, které zvířata můžeme vidět v jarní přírodě (beruška, včela, hmyz, ptáci,…), určí který hmyz je užitečný
  • vybrat z obrázků charakteristické znaky jarního počasí
  • seřadit obrázky a popíše, jak roste semínko
  • vyjmenovat, co rostlina potřebuje ke svému růstu (teplo, světlo, voda, vzduch)

Vážení rodiče a milé děti,

protože stále trvá uzavření školek, připravily jsme si pro Vás nové jarní téma: Rostliny už vykukují, kdo to s nimi v trávě bydlí? Dané aktivity a hry můžete využít pro zkrácení dlouhé chvíle. Děkujeme všem, kteří nám zasíláte fotky výrobků a aktivit, které s dětmi děláte. Budeme moc rádi, když nám je budete dále zasílat.

Všechny moc zdravíme a moc se těšíme, až se s Vámi uvidíme.

Vaše paní učitelky Vlaďka a Simča

4. Téma: Popelnice barevné, vím, k čemu jsou určené

Záměr, co se má dítě v tématu naučit:

• Znát barvy popelnic na tříděný odpad
  • Popsat, kam patří odpadky
  • Vědět, kam různé odpadky patří (do jaké popelnice)
  • Vysvětlit, kdo a kam odpadky vyváží
  • Rozlišit materiály, ze kterých se věci vyrábí

Milé děti a Vážení rodiče,

stále spousta z Vás musí trávit čas doma s rodiči, a proto jsme si pro Vás připravily další návrhy na zkrácení dlouhé chvíle, a to k tématu: Popelnice barevné, vím, k čemu jsou určené. Moc děkujeme všem za fotky, které posíláte. Snad nám již situace dovolí, abychom se co nejdříve všichni sešli v naší třídě Soviček. Už se na Vás všechny moc těšíme.

Vaše paní učitelky Simča a Vlaďka

5. Téma: Rodina je okruh lidí, co si do svých srdcí vidí

• Pojmenovat členy rodiny
  • Znát jména svých nejbližších
  • Popsat dům, ve kterém bydlí
  • Rozlišit členy rodiny podle stáří a rolí v rodině

Milé děti a Vážení rodiče,

blíží se den maminek a den rodiny, a proto jsme si pro Vás připravily nové téma s názvem: Rodina je okruh lidí, co si do svých srdcí vidí. Věříme, že se brzy všichni sejdeme v naší třídě Sovičky. Prozatím si můžete zkrátit dlouhou chvíli připravenými aktivitami. Děkujeme všem za zpětnou vazbu v podobě fotek a emailů. Moc se na Vás všechny těšíme!

Vaše paní učitelky Vlaďka a Simča