Ježečci

1. Téma:  Pohádka nás naučí

Záměry/Co by se mělo dítě v rámci tématu naučit:

• Soustředěně poslouchat pohádku, sledovat divadelní představení
  • Zapamatovat si děj pohádky a následně jej reprodukovat
  • Pojmenovat povahové vlastnosti
  • Povyprávět příběh s vizuální oporou či akustickou oporou (obrázkové čtení, posloupnost příběhu na kartách, s dopomocí otázek)

PRO RODIČE: U každé konkrétní pohádky máte uvedený text pohádky, ale i záznam z Youtube, kde je pohádka buď namluvená, nebo jako loutkové divadlo. Při aktivitách s dětmi vám doporučujeme střídání navrhovaných metod tj. například k jedné pohádce přečíst text, k další pustit záznam, další opět zkusit například čtení a příště zase záznam. Čtený text by měl převažovat nad audiovizuálním.

2. Téma: Jaro klepe na dveře

Záměry/Co by se mělo dítě v rámci tématu naučit:

• vyjmenovat typické znaky jara
  • znát kytky, které kvetou na jaře
  • poznat části rostliny - kořen, stonek, list, květ
  • určit posloupnost růstu rostliny

Milé děti a vážení rodiče,

jelikož se i nadále musíme omezit na distanční výuku, připravily jsme pro vás náměty na aktivity na téma JARO KLEPE NA DVEŘE, aby Vám čas doma rychleji utíkal. Budeme rády, pokud se vám budou líbit a některé si vyzkoušíte. Jestliže budete mít zájem o vytisknutí obrázků a  aktivit, neváhejte nás kontaktovat na e-maily.

Taktéž děkujeme, že nám zasíláte fotky, obrázky a vzkazy. Věřte, že nám to dělá velikou radost a povzbuzuje nás to při práci na dálku.

S pozdravem a vzpomínkou

paní učitelky Eva a Květa

3. Téma: Dejte vejce malovaný

Záměry/Co by se mělo dítě v rámci tématu naučit:

• vyjádřit své prožitky z období Velikonoc (co se mu líbilo, co ho zaujalo a proč, co ho překvapilo atd.)
  • vyrobit si velikonoční vajíčko nebo dekoraci
  • umět odříkat velikonoční koledu

Milé děti a rodiče,

začal nám Velikonoční týden, proto jsme vám připravily nápady a aktivity na téma: DEJTE VEJCE MALOVANÝ. Doufáme, že vám to zkrátí čas do Velikonoc a třeba získáte i zajímavý námět na dekoraci nebo dárek. Budeme moc rády, když nám vaše výrobky a kresby vyfotíte a pošlete e-mailem.

Přejeme Vám všem radostné Velikonoce strávené pospolu.

Paní učitelky Eva a Květa

4. Téma: Kde je moje rodina, tam se mi dobře usíná

Záměry/Co by se mělo dítě v rámci tématu naučit:

• zná / pojmenuje členy rodiny
  • ví, jak se jmenuje jeho maminka
  • rozlišuje členy rodiny podle stáří a rolí v rodině
  • dokáže vyjádřit /pojmenovat city a náladu svoji i ostatních
  • popíše dům, ve kterém bydlí se svou rodinou

Milé děti,

protože si stále nemůžeme ve školce hrát a povídat si, připravily jsme pro vás nápady a aktivity na téma: Kde je moje rodina, tam se mi dobře usíná. Doufáme, že vám to zkrátí čas do doby, než se uvidíme. A třeba si i něco hezkého vyrobíte.

Budeme moc rády, když nám vaše výrobky a kresby vyfotíte a pošlete e-mailem.

Přejeme Vám všem hezké jarní dny plné sluníčka  a veselých radovánek.

Paní učitelky Eva a Květa