Brigáda v MŠ a ZŠ Telnice - článek

Brigáda v mateřské a základní škole

V sobotu 7. dubna 2018 proběhla v mateřské a základní škole již tradiční jarní brigáda. Počasí nám přálo, a přestože ve stejný den probíhala v Telnici také akce „Ukliďme Telnici", zúčastnilo se mnoho ochotných tatínků, maminek, dětí a bývalých žáků mateřské i základní školy (asi 25 dospělých a okolo 10 malých pomocníků).

Během dopoledne jsme v areálu mateřské školy zvládli ostříhat keře, zasít trávu okolo nově zbudovaných chodníků, vyhrabat trávník, suché větve a další drobné jarní úklidové práce.

Na školní zahradě tatínci a bývalí žáci školy bourali starou cihlovou zeď a vykopali základ pro novou.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se ve svém volném čase na této akci podíleli, zvláště pak rodičům, kteří zapůjčili svoji techniku, pracovníkům obecního úřadu a zedníku Zdeňkovi Špánkovi, kteří zajišťovali technické zázemí celé akce. Zvláštní poděkování patří také panu Ivanu Michlovi, který od časných ranních hodin řešil opravu vodovodních a teplovodních rozvodů ve školních budovách.

Petr Gabrhel, ředitel školy