Brigáda v MŠ a ZŠ Telnice - článek

V sobotu 6. dubna 2019 proběhla v mateřské a základní škole tradiční jarní brigáda. Ranní déšť ani zatažená obloha naštěstí neodradila ochotné maminky, tatínky a některé děti a žáky naší školky a školy od ochoty přiložit ruku ke společnému zvelebení našich školních areálů. Mezi osmou a devátou hodinou ranní se sešlo okolo 25 dospělých a 10 malých pomocníků.

Během dopoledne jsme v areálu mateřské školy zvládli ostříhat keře, opravit koloběžky, dofoukat míče, zasadit čtyři nové stromy, odstranit starý herní prvek, pověsit houpací hnízdo, vyhrabat trávník, odklidit suché větve a další drobné jarní úklidové práce.

Na školní zahradě tatínci pokračovali v přípravných pracích na rozšíření stávajícího malého hřiště na větší hřiště, které bude více vyhovovat požadavkům základní školy. Vykopali základy pro obrubníky a část z nich také usadili.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se ve svém volném čase na této akci podíleli, zvláště pak rodičům, kteří zapůjčili svoji techniku a pracovníkům obecního úřadu, kteří zajišťovali technické zázemí celé akce.

Petr Gabrhel – ředitel školy