Budoucí prvňáčci aneb jak bylo u zápisu

I přes počáteční nesmělost a trému se v pondělí 24. dubna 2017 základní školou v Telnici šířila radostná atmosféra. Při zápisu do první třídy se rozdávaly nejen sladkosti a malé dárečky vyrobené žáky 3. - 5. ročníku, ale především úsměvy, pochvaly a dobrá nálada.

K letošnímu zápisu přišlo 20 dětí, které doprovázeli jejich rodiče a některé i starší či mladší sourozenci. K základnímu vzdělávání v ZŠ bylo přijato 18 dětí, u dvou dětí podali rodiče žádost o odklad školní docházky.

Po přivítání v ředitelně přišlo na řadu plnění nejrůznějších úkolů ve třídách. Děti pojmenovávaly některé dopravní prostředky a určovaly jejich počáteční písmeno. Projely se po silnici s abecedou, kde mohly porovnávat různé tvary písmen a pověděly nám pohádku O veliké řepě, různé básničky a zazpívaly písničky. Při práci s interaktivní tabulí si procvičily prostorovou orientaci a geometrické tvary. Veškerá ostýchavost se rozplynula při házení kostkou a určování čísel. Počítání ovoce a zeleniny už potom budoucí prvňáčci zvládli na jedničku. Na závěr ještě namalovali obrázek, vyzkoušeli si jednoduchá grafomotorická cvičení a s ulehčením se vraceli zvesela domů.

Budeme se na vás těšit! Se stejně dobrou náladou v září na viděnou.

Za kolektiv ZŠ Hana Kašparová.