Děti poznávají Telnici aneb jak to chodí u fotografa

Ve středu 3.března 2019 pokračovala akce Obecního úřadu v Telnici ve spolupráci s místní ZŠ v seznamování telnických dětí se zajímavými profesemi. Tentokrát se děti setkaly s panem fotografem Roznosem v zasedací místnosti obecního úřadu.

Velice zajímavě popsal pan Roznos radosti i starosti své práce. Všichni přítomní jsme byli překvapeni, co musí umět snášet člověk, když chce udělat opravdu dobrou fotografii. Mohli jsme vidět, co všechno patří k výbavě fotografa: nejen dobrý fotografický aparát, ale k němu i všechny clony, světla i stínící deštník. Žasli jsme, jaký fištrón musí tvůrce fotek projevit  při jejich úpravě na počítači. Jak je důležité umět pracovat například se světlem! Proto si náš obdiv zasloužily i kalendáře, které nám pan Roznos přinesl ukázat.

V dnešní době, kdy téměř každý člověk, děti nevyjímaje, má svůj vlastní chytrý mobil, který umí dělat kamerové i fotografické záznamy a kdy kdekdo fotí kdeco, je pozoruhodné vidět výsledky práce dobrého fotografa. Najednou jsme si my všichni, děti i dospělí, uvědomili, že fotografování právem patří mezi umělecká řemesla.

Děkujeme paní učitelce, která dnes přivedla děti na obecní úřad a umožnila jim poznat zblízka zase jednu zajímavou profesi. Díky taky za práci pana Roznose, který bydlí a pracuje v naší obci a patří mezi nás.

Na rozloučenou udělal tento obětavý pan fotograf zúčastněným dětem skupinové foto, které jim jistě v budoucnu připomene dnešní den a úsilí, jakým prochází vznik každé dobré fotografie.

Jan Dudák
místostarosta obce Telnice