Den matek - reportáž z vystoupení

Letošní oslava Dne matek byla zahájena otevřením výstavy prací dětí ZŠ a MŠ Telnice. V neděli 15. května 2017 bylo od 15 hodin v přísálí Orlovny k vidění mnoho překrásných výtvarných děl s jarní a historickou tématikou. Expozice byla také doplněna obrázky dětí ze soutěže k auditu familyfriendlycommunity na téma: „Co se mi v Telnici líbí a co bych si zde ještě přál“.

Samotné vystoupení zahájili v 16 hodin naši nejmenší. Za doprovodu svých rodičů všem předvedli, co se společně naučili v telnickém Mateřském klubu Sluníčko. Následovala hudební pohádka „Bylo jedno paraplíčko“, ve které nás děti ze třídy Medvídků seznámily s proměnlivostí jarního počasí. S dětmi z Myšiček jsme se přenesli do země modrých šmoulů, kde se ve šmoulím stylu tancovalo a přednášely básničky. Představení dětí MŠ zakončila třída Tygříků pohádkou o zvířátkách a loupežnících a tanečkem k písni „Buchet je spousta“.

Po sólu Matěje Sobotky, který hrál na housle písničku „A vy páni muzikanti“, pokračoval program vystoupením žáků základní školy. Na pekařské umění Tygříků plynule navázali prvňáčci pásmem o kuchařích. Jen co dozněla písnička „Mňam, mňam Bobík“, už nás prázdninově naladili na léto těšící se žáci druhé třídy jejich tanečky s nafukovacími míči. Čtvrťáci všechny přítomné pobavili úsměvným divadelním představením „Dívčí válka“, třeťáci zase dramatizací písničky „Marnivá sestřenice“ a žáci pátého ročníku scénkou ze školního prostředí, kde bylo všechno naruby.

Děkujeme našim dětem za jejich velkou píli, snahu, úsměvy a dárečky, kterými nás s láskou odměnily. Moderátorce Silvě Hrozkové za provázení celým programem. A v neposlední řadě patří náš dík za krásně strávené odpoledne také organizátorům a všem ostatním, kteří se na přípravě a realizaci programu podíleli.

Za kolektiv ZŠ a MŠ Telnice Hana Kašparová