Divadelní představení Popelka - článek

V pátek 14. prosince 2018 se všechny děti a žáci ZŠ a MŠ Telnice zúčastnily divadelního představení "Popelka", které se uskutečnilo v žatčanské sokolovně. Ochotný pan Hrdlička absolvoval v daný den celkem šest jízd, aby bezpečně přepravil všechny těšící se diváky na divadlo do Žatčan a potom zase zpět do Telnice. Představení začalo v 8.15 hod. a trvalo asi hodinu a půl, po kterou všechny děti s úžasem sledovaly krásně zkomponovaný příběh nešťastné Popelky. Osudem soužená dívka, pokořovaná nevlastní matkou a sestrami, se díky třem oříškům a krásným šatům přece jen setkala s milým a chytrým princem, který jí svojí láskou nakonec vynahradil veškerá předchozí trápení. V této klasické české pohádce hrál samozřejmě hlavní roli ztracený střevíček a netradičně také moudrý princův dvorní šašek, díky kterému nakonec vše dobře dopadlo. Letos bylo představení zaměřeno více muzikálně a protkáno dojemně smutnými i radostnějšími písničkami. Na závěr bylo zaslouženě odměněno velkým potleskem! Popelka navíc měla o to těžší roli, když kvůli úrazu kotníku musela celé představení odehrát vcelku netradičně o francouzských holích... Nicméně na kráse dojímavého příběhu o naplněné lásce to pranic neubralo a všem účinkujícím a pořadatelům patří i letos velké poděkování za neopakovatelný zážitek.

Děkujeme!