Dravci aneb sokolníci v Sokolnicích

Přestože nás páteční prvoaprílové ráno uvítalo zataženou oblohou a slabým větrem, vyrazili jsme do Sokolnic s nadšením a plni očekávání. Svižným pochodovým tempem jsme dorazili do sokolnického zámeckého parku, kde jsme měli možnost prohlédnout si z blízka dravé ptáky a seznámit se s tím, čím je který dravec zajímavý. Po krátkém výkladu následovaly ukázky volného letu a lovu dravých ptáků. Pro děti byla připravena i vědomostní soutěž o pexesa a kalendář s dravci. Odměnou největší byla možnost dravce vypustit nebo si ho zavolat a nechat přistát na ruku. Měli jsme možnost vidět 10 kilového supa s třímetrovým rozpětím křídel nebo volně plachtícího orla bělohlavého, který kroužil při volném letu nad našimi hlavami. Neméně nás zaujal na kořist útočící sokol nebo poštolka při lovu. Ačkoli jsme se do školy vraceli maličko prokřehlí, nové zážitky a dojmy nás hřejí ještě dnes :-)