Ekoolympiáda – ZŠ Telnice na 1. a 3. místě!

V úterý 16. 5. 2017 se vybraní žáci naší školy zúčastnili jubilejního 10. ročníku Ekoolympiády, která se konala v nedalekém Újezdu u Brna. Nominaci do oblastního kola získali žáci na základě výsledků testů, které se vyplňovaly na přelomu dubna a května ve druhé až páté třídě. Tříčlenná družstva z každé třídy byla vybrána, aby naši školu reprezentovala a srovnala svoje znalosti s ostatními žáky ze škol z okolí.

Po krátkém úvodu v jídelně žáky čekal vědomostní test, po jehož vyplnění se odebrali na školní dvůr, kde bylo rozmístěno celkem 25 stanovišť, které v průběhu dopoledne absolvovali v týmech. 2. + 3. třída soutěžila v kategorii PAPÍRÁČCI a 4. + 5. v kategorii PEŤÁCI. Poznávali např. houby, rostliny, zvuky a stopy zvířat, ochutnávali ovoce a zeleninu se zavázanýma očima, skákali v pytli či zavítali na „hřbitov“, kde odhadovali dobu rozkladu různých druhů odpadků. Po sečtení všech bodů následovalo slavnostní vyhlášení, které nás všechny příjemně překvapilo. Ve starší kategorii PEŤÁKŮ jsme dosáhli hned dvojího zastoupení: čtvrťáci brali bronz a páťákům patřil ten nejvyšší stupínek, zlato!

Reprezentanti ZŠ Telnice:

2. třída: Julča Skoupá, Terezka Škopíková, Alex Borýsek
3. třída: Markétka Mifková, Mára Fischerová, Laďa Dvořák
4. třída: Kája Gabrhelová, Filip Křen, Mira Zavadil
5. třída: Kuba Horáček, Kuba Chovanec, Sam Luskač

Tímto děkuji za výborné výkony a věřím, že k obhajobě či dalším pěkným umístěním dosáhnou žáci i v příštím školním roce :-)

Tereza Sklenářová