Ekoolympiáda – ZŠ Telnice na 3. místě

V úterý 15. května 2018 se v Újezdu u Brna konal XI. ročník oblastního kola Ekoolympiády, kterého se zúčastnilo 123 dětí z 11 základních škol. Děti soutěžily v tříčlenných družstvech a byly rozděleny do dvou kategorií, mladší Papíráčci (2. – 3. třída) a starší Peťáci (4. – 5. třída). Z důvodu deštivého počasí se tentokrát celá soutěž odehrávala v jídelně a tělocvičně místní základní školy. Soutěžící nejdříve vyplnili test přírodovědných znalostí a poté se pustili do plnění úkolů na jednotlivých stanovištích. Poznávali např. houby, rostliny, zvuky a stopy zvířat, ochutnávali ovoce a zeleninu se zavázanýma očima, skákali v pytli či zavítali na „hřbitov“, kde odhadovali dobu rozkladu různých druhů odpadků. Po ukončení soutěže a sečtení všech bodů následovalo slavnostní vyhlášení výsledků. Z naší školy se nejlépe umístili žáci 5. ročníku - Vašek Kroutil, Kája Gabrhelová a Mirek Zavadil, kteří získali 3. místo. Dále naši školu zastoupili ze 2. ročníku Kuba Václavek, Lucka Kašparová a Kuba Roznos a ze 3. ročníku Markétka Horáčková, Felix Tomáš Král a Marek Sekanina. Děkujeme všem zúčastněným žákům za reprezentaci ZŠ Telnice, blahopřejeme k hezkému umístění a přejeme hodně úspěchů v dalších ročnících.