Hurá na prázdniny aneb konec školního roku 2015/2016

Závěr školního roku provázelo teplé slunečné počasí a zjevná nedočkavost žáků. :-) Poslední dny výuky jim zpestřovaly různé sportovní aktivity, poznávací i turistické výlety nebo výukové programy realizované mimo školu. Průběžně se uklízely třídy a vracely učebnice. Veškeré dění ohlašovalo blížící se letní prázdniny! Humorně laděné, byť smutné loučení s odcházejícími žáky 5. ročníku připadlo na středu 29. června. Děti i personál ZŠ mohli dopoledne shlédnout neopakovatelné divadelní a taneční vystoupení páťáků a předat jim vlastnoručně vyrobené dárečky a přáníčka. V podvečer se potom pokračovalo na školním dvoře při táboráku. A kam vlastně budou jejich kroky směřovat dál? Převážná většina žáků bude navštěvovat ZŠ Újezd u Brna a menší polovina Městské víceleté gymnázium Klobouky u Brna.

V atmosféře posledního školního dne se mísilo napětí i očekávání, radost i úleva. Paní učitelky byly za svoji trpělivost a celoroční úsilí zahrnuty spoustou květin, bonboniér i drobných dárků. Žáci zase byli za své snažení odměněni hezkými známkami. Ale nerozdávala se pouze vysvědčení! V jednotlivých třídách byla vyhodnocena školní soutěž v atletice a také byli oceněni knihou všichni „jedničkáři“. Absolventi pátého ročníku obdrželi pamětní knížku jako upomínku na školní léta strávená v ZŠ Telnice. Následně proběhlo na dvoře školy společné rozloučení. Po krátkém proslovu pana ředitele Petra Gabrhela a pana starosty Františka Kroutila byly prázdniny prohlášeny za zahájené!

Za kolektiv ZŠ Hana Kašparová