Informace k případnému otevření ZŠ a MŠ Telnice v termínu 25. května 2020

v souvislosti s vydáním harmonogramu uvolňování mimořádných opatření sdělujeme k případnému otevření ZŠ a MŠ Telnice v termínu 25. května 2020 následující. Pozorně sledujeme informace, které se dotýkají této problematiky. Zatím jsou oficiálně k dispozici pouze tyto rámcové podmínky.

Od 25. května bude možná osobní přítomnost žáků prvních stupňů základních škol na vzdělávacích aktivitách formou školních skupin. Účast žáků však nebude povinná. V rámci ochrany rizikových skupin pedagogických i nepedagogických pracovníků, ale stejně tak žáků a jejich rodinných příslušníků bude i nadále pokračovat distanční výuka

• Doporučený počet žáků ve školní skupině bude 15 a bude možné jej dle místních podmínek navýšit, musí však být splněna podmínka jedno dítě v lavici.

• Složení skupin bude neměnné a dítě tedy nebude moci skupiny měnit. Vzájemný kontakt skupin bude omezený.

• Školní družiny, školní kluby ani zájmové kroužky nad rámec jedné skupiny povoleny nebudou.

• Tělesná výuka bude zakázána.

• Co se týče jídelen, jejich otevření bude podmíněno aktuální epidemiologickou situací a místními podmínkami, zejména pak možností oddělení jednotlivých skupin.

• V průběhu vyučování bude sice doporučeno nošení roušky, nicméně vyučující bude moci o jejím nošení rozhodnout dle potřeby. Při skupinové práci a aktivitách ve vzájemné blízkosti, ale stejně tak mimo třídu a ve společných prostorách škol budou roušky povinné.

Dle informace ministra školství, které poskytl 15. 4. 2020 ve večerním diskuzním pořadu ČT 24 by mělo Ministerstvo zdravotnictví vydat do konce dubna nařízení (vyhlášku či jiný dokument), ve které budou upřesněny podmínky, za kterých může být základní a mateřská škola otevřena. Společně se zřizovatelem ZŠ a MŠ Telnice vyčkáme na vydání tohoto dokumentu a poté vás budeme co nejdříve informovat o dalším postupu.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.