Informace o testování žáků 1. a 8. 11. 2021

na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví proběhne ve dnech 1. a 8. listopadu 2021 testování žáků na onemocnění covid-19 antigenními testy značky SEJOY (příbalový leták je v příloze).

• Organizace testování bude probíhat stejným způsobem, jako na začátku školního roku - ve třídě před zahájením vyučování, případně v ranní družině, pokud je zde žák přítomen, vždy za asistence pedagogického pracovníka.

• V 1. – 3. ročníku je umožněna asistence při provádění testu třetí osobou, kterou může být zákonný zástupce nebo jím pověřená osoba. Žádáme rodiče žáků 2. – 3. třídy, aby zvážili nutnost asistence při testování. Tito žáci již mají se samotestováním zkušenosti
    a pod dohledem třídních učitelek ho určitě zvládnou.

• Testování nepodstupují žáci, u kterých uplynulo více než 14 dnů po plně ukončeném očkování nebo
    po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem (tuto skutečnost musí zákonný zástupce prokazatelně doložit), dále u žáků, u kterých je možné doložit negativní výsledek PCR testu (ne starší 3 dnů) nebo negativní výsledek antigenního testu (ne starší 24 hodin).

• Podrobné informace o průběhu testování naleznete v Souboru doporučení pro školy a školská zařízení ve školním roce 2021/2022 (str. 17 – 22), který je přílohou těchto informací. Instruktážní video k testům SEJOY naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=TZxDmLPZZSo

Děkuji za spolupráci.