Informace o testování žáků od 3. ledna 2022

od ledna pokračuje preventivní antigenní testování ve školách. Od 3. do 16. ledna se testuje dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek.
Od 17. ledna pak probíhá testování jednou týdně, a to v pondělí. Testování se týká žáků, jak neočkovaných, tak očkovaných i těch, kteří prodělali nemoc. V případě, že žák nepodstoupí toto testování, je třeba, aby během celého dne měl nasazenou roušku.

• Organizace testování bude probíhat stejným způsobem, jako při předchozích testováních – ve třídě před zahájením vyučování, případně v ranní družině, pokud je zde žák přítomen, vždy za asistence pedagogického pracovníka.
  • V 1. – 3. ročníku je umožněna asistence při provádění testu třetí osobou, kterou může být zákonný zástupce nebo jím pověřená osoba. Žádáme rodiče žáků 2. – 3. třídy, aby zvážili nutnost asistence při testování. Tito žáci již mají se samotestováním zkušenosti a pod dohledem třídních učitelek ho určitě zvládnou.

V příloze naleznete podrobnější informace.

Děkujeme za spolupráci.

Mgr. Petr Gabrhel - ředitel školy