Kloboucká pětka

Ve čtvrtek 9. 2. se v Kloboukách sešla tříčlenná družstva žáků 5. tříd z Otnic, Telnice, Moutnic, Těšan, Boleradic, Krumvíře a dvou tříd místní základní školy, aby otestovala své znalosti o České republice.

Pro letošní téma se organizátoři, studenti kvarty, inspirovali u soutěžního pořadu Máme rádi Česko. Páťáci si skvěle poradili se slepou mapou, kvízem, bez problémů poznali zašifrované osobnosti, malovali a hádali názvy českých pohádek a filmů a na závěr předvedli i své sportovní dovednosti.

Zvítězilo družstvo ze ZŠ Těšany, těsně za nimi skončila ZŠ Otnice a na stupních vítězů je doplnili páťáci ze ZŠ Moutnice.

Naše škola byla na soutěži zastoupena tříčlenným smíšeným družstvem který tvořili žáci: Leontýna Václavková, Marek Štefke a Barbora Sekerová. Ostatní žáci 5. třídy je při soutěži povzbuzovali. Nakonec se podařilo obsadit 6. místo. Akce byla zajímavá nejen pro soutěžící ale i pro všechny povzbuzující a fandící žáky.

Mgr. Yvona Slabá