MisePlus - cíl splněn!

pátek 11. listopadu 2016 se žáci 1. a 2. ročníku zúčastnili výukového programu o energii, úsporách a ochraně životního prostředí. Naučně-zábavný školní program se uskutečnil v multifunkčním rozkládacím kamionu E.on Energy Trucku.

„Kouzelníci“ z první třídy objevovali elektřinu a učili se čarovat. Za pomoci kouzelníka Voltíka a jeho pomocnice Leontýnky zjišťovali, co je to elektřina, jak vzniká a na co si při setkání s ní dát pozor. Naučili se také jednoduché kouzlo se statickou elektřinou. Žáci druhého ročníku byli vyslancem ze vzdálené galaxie proměněni v „Efounky“. V programu s podobným zaměřením se navíc seznámili s využíváním elektřiny hospodárným způsobem a v souladu s životním prostředím.

Cíl mise byl splněn! Děti si ověřily své znalosti a dozvěděly se mnoho užitečných informací, které mohou využít nejen doma, ale i ve škole. Kromě zajímavých dárečků od pořadatele - společnosti E.on, si děti s sebou odnášely také spoustu zážitků a nových vědomostí.

Akce se uskutečnila za spolupráce ZŠ Žatčany – děkujeme!

Za kolektiv ZŠ Hana Kašparová