Na trávě i na sněhu aneb Kuklík 2018

Přestože letošní škola v přírodě na Kuklíku začínala spíše „na trávě“ než na sněhu, nakonec se počasí přece jen umoudřilo a děti si sněhovou nadílku v kopcích Českomoravské vysočiny opět užily se vším všudy! Výborné zázemí ve dnech 15. – 20. ledna 2018 dětem i dospělým již tradičně poskytly prostory i ochotný personál penzionu Kukla. Bezpečnou dopravu také letos zajistil pan Alois Hrdlička.

Na začátku pobytu skýtal žákům 1. - 3. ročníku útočiště smrkový les, ve kterém hráli hry a stavěli domečky svým hmyzím kamarádům. Ještě první den zvládli napsat pohledy rodičům, oslavit narozeniny a rozlosovat se do skupin, aby se mohli zúčastnit bodovací soutěže a podnikat různá dobrodružství. V dalších dnech už začal padat sníh, a tak krtince nekrtince, vítr nevítr, od úterý se všichni vrhli na boby a pekáče a hurá na sjezdovku! Během pobytu se malí sportovci několikrát vystřídali na běžkách, stavěli iglú a sněhuláčky a hráli čelenky. V průběhu týdne soupeřili o body, absolvovali karneval plný tancování a soutěžení, výtvarně tvořili a stihli i podpořit svým fanděním vítězství reprezentantů ČR na ME v házené. :-) Poslední den pobytu se s dětmi Kuklík rozloučil slunečným počasím a profesionálním běžkařským okruhem, který na louce pod penzionem upravila sněžná rolba. Tým přítomných pedagogů i nepedagogů krásné zážitky dětí ještě umocnil vyhodnocením celotýdenní soutěže, předáním odměn a pamětních diplomů.

Je tedy více než jisté, že všechny zúčastněné děti budou na školu v přírodě na Kuklíku v roce 2018 vzpomínat s úsměvem a rozzářenýma očima, za což patří všem, kteří se na její organizaci podíleli, náš velký dík.

Z článků Leony Bímové zpracovala Hana Kašparová