Podej ruku 2016 - týden dobrovolnictví Skanska

Podej ruku – v mateřské a základní škole

• den: Čtvrtek 2. června 2016
  • čas: 8.00 – 16.00 hod.
  • místo: Základní škola a mateřská škola Telnice
  • co: Projekt Podej ruku

Toto jsou „souřadnice“ projektu realizovaného v rámci Týdne dobrovolnictví Skanska. Jeden z dobrovolnických týmů pracovníků firmy Skanska dorazil v 8.00 hodin ráno do naší mateřské školy. Ženy i muži se vrhli s elánem do připravených úkolů. Na zahradě školky i v přilehlých svazích posekali trávu, natřeli zahradní domeček. V budově mateřské školy pak chystali lišty na rozvod internetu
a natírali magnetickým lakem plochu, která bude sloužit jako magnetická tabule. Ještě před obědem byla většina prací v areálu mateřské školy hotova, proto se část dobrovolníků přesunula do základní školy. Zde bylo třeba také posekat vysokou trávu na zahradě a došlo i na vyklízení nepotřebných věcí z půdy školy. Bylo zde nalezeno mnoho „pokladů“. Některé z nich budou zřejmě časem předvedeny žákům v rámci hodin „historie“.

Na závěr bych chtěl poděkovat firmě Skanska, všem dobrovolníkům a paní Janě Knápkové
za organizaci projektu, slečnám učitelkám, za přípravu občerstvení pro dobrovolníky.

Petr Gabrhel

Soubor .pdf, .doc nebo .txt: