Podzimní barvičky

V pátek 29. září 2017 se žáci 3. a 4. ročníku zúčastnili výukového programu Podzimní barvičky. Vzdělávací celek, pořádaný Střediskem ekologické výchovy Hlídka, se skutečnil na kopci pod hradem Špilberk. Program složený z praktických a tvořivých činností, her a pokusů probíhal jak v budově Střediska, tak v přilehlé zahradě a parku. Děti se setkaly s malířem Podzimem, se kterým se vydaly na dobrodružnou cestu do údolí víl Barevniček a pomohly mu najít barvy na jeho paletu. Samy si vyzkoušely, jak Podzim barví listy a naučily se poznávat některé běžné stromy, jejich listy a plody. Dozvěděly se, jaké změny v přírodě na podzim nastávají, jak se mění počasí, jak se rostliny i živočichové připravují na blížící se zimu a proč se tomu tak děje.