Pohádkový den dětí v ZŠ

Jak si děti ze základní školy v Telnici užily pohádkový dětský den se můžete podívat v přiložené fotogalerii. Celý zábavný program, včetně pozvánek, informačních cedulek a dalších rekvizit, připravili žáci pátého ročníku pro své mladší kamarády z 1. - 4. třídy. Na svém stanovišti si také během akce (v pondělí 3. června 2019) sami řídili průběh aktivit. V kostýmech pohádkových postav zadávali dětem různé úkoly, za které následovaly drobné odměnky. Soutěžící děti si tak mohly vyzkoušet vázání "dračí smyčky" u draka, skákání přes švihadlo u víly nebo si vyrobit růži z krepového papíru u Šípkové Růženky. Vodnici pomáhaly navlékat ztracené perly, u kovbojů střílely na "plechovkové gangstery", u skřítka Leprechouna poznávaly po hmatu přírodniny v hrnci s pískem. U Popelky vybíraly těstoviny zamíchané mezi fazolemi a z nich si potom navlékaly náhrdelníky. Sněhurka si ověřila, jestli děti znají jména všech sedmi trpaslíků. Skládat puzzle nebyl vůbec problém, jen ta jména se hodně pletla! :) U prince se závodilo ve cvalu na koních a u trpaslíka bylo cílem trefit šiškou houpajícího se pašíka zavěšeného v bráně. Čarodějnice připravila své nejoblíbenější pokrmy, jejichž názvy se děti snažily uhodnout pouze podle chuti. A pejsek s kočičkou odměnily papírovým origami pejskem každého, kdo po jedné minutě prohlížení uhodl co nejvíce zakrytých předmětů... Celý program provázela spousta legrace, zábavného soustředění i napětí, trpělivosti a především spokojenosti a bezva zážitků - tak, jak by to mělo na správné oslavě Dne dětí být! :)