Prvňáčci si vysadili své první stromy - 14. října 2022

Dvacet prvňáčků telnické základní školy vysázelo v pátek 14. října 2022 první stromy ve svém životě. Jednalo se ovocné odrůdy třešní, švestek, jabloní či hrušek. Doplněny taky byly mezery po uschlých stromech z předchozích let, které u cesty na Otmarov nepřečkaly rozmary počasí, ale i útoky a krádeže vandalů. Starosta obce dětem vysvětlil, proč se vůbec stromy u cest sázejí a jak je dobré se o stromy starat… a jak by také i děti měly přiložit svou ruku k dílu a pomoci se zaléváním, aby stromečky především v suchých obdobích obstály.

Prvňáčkům pomáhali jejich starší kamarádi a celou pěší výpravu doprovodili učitelé základní školy a pan ředitel. Tentokrát se to mohlo obejít bez bezpečnostních opatření, jelikož silnice na Otmarov právě prochází rekonstrukcí. Po dohodě se stavbou se v tento den na místě samém nenacházela žádná těžká technika a silnice byla pro běžný provoz stále uzavřená, navzdory tomu, že děti kráčely po novém asfaltu.

Za spolupráci děkujeme pedagogům ZŠ Telnice a také pracovníkům obecní čety, kteří se postarali o technickou přípravu celé akce.