Prvňáčci v akci – pěvecká soutěž a karneval

25. února 2022 proběhl na zeleném koberci naší třídy 1. ročník pěvecké soutěže ZPÍVAJÍCÍ HVĚZDIČKA. O tento titul přišli zabojovat tři Spider - Mani, Sněhurka, Lenka Láskorádová, Harry Potter, mušketýr D’Artagnan, házenkář, koala, půvabná květinářka, Ninja, Elsa, děsivý žralok, florbalista, malá čarodějnice a spanilá víla. Předsedou poroty byl zvolen ředitel školy, pan Petr Gabrhel a členy poroty paní učitelka Leona Bímová a paní vychovatelka Eva Pecharová. Celou soutěží provázel a na klávesy hrál třídní klaun. V soutěži zaznělo dvanáct písní, které interpretovali sólisté, dua, tria a jedno kvarteto. Zpěváci se rytmicky doprovázeli na prstové činelky, ozvučná dřívka, rytmická vajíčka nebo bubínek. Vzhledem k muzikálnosti všech soutěžících měla porota nelehký úkol zvolit vítěze. Na třetím místě se umístily dvě sólové zpěvačky, Anička Žáková s písní Na lyžích a Nicolka Štefke se zhudebněnou básní Františka Hrubína Zima, druhé místo obsadilo chlapecké duo Štěpa Horák a Martin Ondrouch s písní Jiřího Suchého Honky, tonky blues a titul Zpívající hvězdička si odnesl Kája Výleta s lyrickou lidovou písní Rybička maličká. Všichni soutěžící získali sladké linecké hvězdičky a diplom, který pro tuto soutěž navrhla spolužačka Viki Wetterová. Po soutěži karneval dále pokračoval a masky si užily kopec legrace. Jen těch lineckých hvězdiček mohlo být víc, kdyby jich při pečení pes paní učitelky celý plech nesežral.

Nika Štěpánková