Reportář: Děti poznávají Telnici - 29. září 2021 - VČELAŘ

Poprvé v letošním školním roce (29. září 2021) jsme se opět s radostí pustili do pokračování projektu „Děti poznávají Telnici“. Tentokrát mohlo dvanáct dětí školní družiny společně s paní vychovatelkou blíže poznat práci včelaře a jeho včeliček. Pan Ladislav Kubeša se na děti řádně připravil a mezi úly nám všem popsal, jak to v životě včel chodí. Mohli jsme nahlédnout do odborných publikací a spatřit včelí královnu, čmeláka, povídal nám o jednotlivých rolích ve včelím společenství. Netušili jsme, že včelka z Telnice doletí až tří kilometrovou vzdálenost a pak se vrátí zpět k nám. A taky, že letos jeho šikovná včelstva nanosila dvě tuny medu.

Před zraky dětí smotal z včelího vosku svíčku, kterou pak zapálil. Dětem zářily oči a vyslovovaly svá tajná přání. Někdo chtěl být včelařem… a jiný, aby školní jídelna připravovala jen hamburgery. Každý účastník dostal propolisový bonbón a byla to taková dobrota, že přišlo i na nášup. Dotazů, které pan Kubeša trpělivě, odborně, ale srozumitelně zodpověděl, bylo hojně.

Na závěr našeho milého setkání pozval všechny děti, aby se u něj zastavily, kdykoliv půjdou kolem a uvidí ho u včel. Velmi děkujeme panu Kubešovi za vstřícnost a ochotu, s jakou se nám věnoval.