Reportáž: Škola v přírodě – Kuklík 2016

Letošní sněhové radovánky v kopcích Českomoravské vysočiny si žáci naší základní školy zaručeně užili. Na první turnus odjeli v úterý 12. ledna prvňáci a druháci, které v neděli 17. ledna vystřídali žáci 3.-5. třídy. Ti se plni zážitků a dojmů vraceli domů v pátek 22. ledna 2016. Výborné zázemí nám, stejně jako v předchozích letech, poskytly prostory i ochotný personál penzionu Kukla.

Protože na začátku prvního týdne sněhu příliš nebylo, zabavily se děti hraním her v lese, stavěním domečků pro broučky nebo střelbou na cíl. Jak postupně připadávalo, mohly už stavět sněhuláky a od čtvrtku i sjíždět stráně na bobech a pekáčích a závodit v různých zimních disciplínách. Nedílnou součástí programu byla již tradiční cesta za pokladem a oblíbený karneval.

Děti na druhém turnusu si užily sněhu a mrazu ještě více! Ať už v závodech jednotlivců i skupin na svahu, při stavění iglú nebo při lesních bojových hrách. Aktivity druhého týdne se nesly v duchu rytířském. Penzion se proměnil na „Hrad Kuklík“ pod vládou hradního pána Ruprechta a jeho družiny. Cílem veškerého úsilí a soutěžení dětí bylo jejich čtvrteční pasování na rytíře. V rámci tohoto snažení si každý vlastnoručně ušil měšec na dukáty, dobýval s buzolou a mapou „nepřátelské území“, pečlivě vedl vlastní rytířskou kroniku nebo připravoval vystoupení na zábavný hradní večer…

Tak jako každý rok, i letos vydala místní stoletá lípa svůj poklad všem nebojácným účastníkům noční stezky odvahy. A tak si obě skupiny domů odvážely nejen spoustu dobrůtek, odměn a diplomů, ale také hodně pěkných zážitků, vzpomínek a úsměv ve tváři.

Za kolektiv ZŠ Hana Kašparová