Reportáž: Cesta světla aneb 130 let školy

V pátek 18. 10. 2019 jsme se v podvečer sešli na parkovišti u školky. Úvodní slovo pronesl pan ředitel a poté nás s historií školy seznámila paní učitelka.  A už jsme se vydali na „cestu světla“. Prošli jsme kolem školy a pokračovali kolem workoutového hřiště směrem na Sokolnice. Tady byla cesta lemovaná rozsvícenými svíčkami. Pod téměř každým světýlkem se nacházela fotografie z historie školy. Na konci světelné cesty jsme vyhodnotili soutěž o nejoriginálnější světýlko vlastní výroby. Třetí místo obsadil Jonášek Zemek ze třídy Medvídků naší školky. Na druhém místě byl Tobiáš Mrkvica z 1. třídy a vítězem se stal Nicolas Prášek ze 4. třídy s modelem školy. Pan místostarosta Jan Dudák vyzdvihl rodinný charakter naší školy a pan ředitel Petr Gabrhel popřál škole do dalších let světlou budoucnost. Úplný závěr patřil již slíbenému překvapení. Naše obličeje rozzářil krásný ohňostroj.