SAKO - reportáž z exkurze žáků 5. ročníku

Jak probíhal workshop páťáků v ENVIcentru firmy SAKO v úterý 23. května 2017?

"V Saku to bylo zábavné, moc se mi tam líbilo. Na začátku jsme dostali paní průvodkyni. Potom nás vzala do promítací místnosti, tam nám říkala o třídění odpadu a pustila nám krátký film. Když jsme dohráli hry, dala nám takové přilby, které měly motivy zvířátek. Paní průvodkyně nás vzala ven, tam jsme se dívali do podzemních komor, jak tam náklaďáci sypou odpadky."

Amálka Sklenářová, účastnice exkurze

Dvouhodinový workshop ukazuje dětem hravou a názornou formou co je odpad, kde se bere a především co s ním a jak se dá využít. Děti si zkouší třídění odpadu na vlastní kůži na modelu dotříďovací linky a nabyté znalosti si upevňují následnou návštěvou dotříďovací linky skutečné. První část programu probíhá v učebně, druhou část stráví děti přímo v provozu, kde navštíví také spalovnu - zařízení na energetické využití odpadů.