Slavnostní ukončení školního roku 2017/2018

V pátek 29. června 2018 se už od časného rána škola hemžila dětmi, květinami, sladkostmi, dárečky a radostnou náladou. Konečně nastal onen deset měsíců očekávaný poslední školní den. Děti předávaly s nadšením květiny a dobroty svým třídním učitelkám a většina z nich také s radostí potom přebírala vysvědčení a diplomy za plavání či atletiku. Samé jedničky a jejich odměnění letos potěšilo 31 žáků a jejich rodičů. Po krátkém rozloučení na třídách a poučení o bezpečném chování o prázdninách se všichni přesunuli na školní dvůr. Zde následovalo, po krátkém proslovu pana ředitele Petra Gabrhela a pana starosty Františka Kroutila, velké slzavé loučení nejen s odcházejícími žáky 5. ročníku, ale také s paní učitelkou Hemalovou a Zapomělovou, které na vlastní žádost ukončily pracovní poměr za účelem načerpání nových sil. Tímto jim děkujeme za energii, starostlivost a trpělivost, se kterou se věnovaly všem svým žákům, za vědomosti a dovednosti, kterým je naučily a za ochotu, nenucenou spolupráci a týmové chování, se kterým zcela přirozeně přistupovaly ke všem svým kolegům. Přejeme jim hodně pohody do dnů budoucích a budeme se těšit na viděnou!

Ani letos nebyly opomenuty zásluhy všech zaměstnanců telnické školy, takže nejen s dárečky, ale i s pocitem dobře odvedené práce i tentokrát odcházeli vstříc letním prázdninám snad úplně všichni. :-) Děkujeme a přejeme všem příznivcům telnické základní a mateřské školy hezké léto a po skončení těch letošních prázdnin dobrý start, především  v nových školách našim odcházejícím páťákům. Letos se v září „rozběhnou" opravdu všemi možnými směry: 4 žáci budou navštěvovat ZŠ Újezd u Brna, 3 žáci Městské víceleté gymnázium Klobouky u Brna, 2 žáci odchází do ZŠ Sokolnice a 2 na sportovní ZŠ v Brně – Tuřanech, 1 žák bude navštěvovat ZŠ Šaratice, 1 bude pokračovat v ZŠ Měnín, 1 žák odchází do ZŠ Želešice a 1 bude dojíždět do Brna na ZŠ Horní. Tak hodně zdaru, vstřícných učitelů a dobrých kamarádů!

Za kolektiv ZŠ  a MŠ Telnice Hana Kašparová