Slavnostní zahájení školního roku 2022/2023 - 1. září 2022

Připravený školní dvůr už prvního září 2022 po dvouměsíčních prázdninách vyhlížel žáky naší školy a tentokrát i s doprovodem jejich rodičů. Po odeznění české státní hymny se ujal slova pan ředitel Petr Gabrhel, který děti v novém školním roce 2022/2023 přivítal a popřál jim hodně zdaru v jejich desetiměsíčním snažení. Největší nadšení ze začátku školu však svým dotazem zjistil u rodičů, kteří se zřejmě těšili ještě více, než jejich děti…

Následovalo také přivítání ze strany zástupců obce – pana starosty Františka Kroutila a místostarosty Jana Dudáka, kteří kromě přání klidného školného roku přinesli všem dětem něco drobného do startu jejich školní výuky. Zvláště srdečně byli přivítání také prvňáčci a celý učitelský sbor, kterému vedení obce popřálo hodně trpělivosti a těší se na další spolupráci.

Po tomto slavnostním zahájení navštívili pan starosta s panem místostarostou také děti v mateřské škole, kterým také přinesli něco drobného. Spolu s učitelským sborem obdržely i další pracovnice ZŠ a MŠ Telnice krásnou růžičku na přivítanou.

Ve školním roce 2022/2023 povedou jako třídní učitelé:

1. třídu – Mgr. Marta Zmrzlá
  2. třídu – Mgr. Nika Štěpánková
  3. třídu – Mgr. Martina Zapomělová
  4. třídu – Mgr. Hana Umlášková
  5. třídu – Mgr. Yvona Slabá

S paní učitelkou Mgr. Leonou Bímovou budou žáci 3.-5. třídy zpívat, zlepšovat tělesnou zdatnost a držení těla a páťáci s ní zajisté vytvoří umělecká díla v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností. Volnočasové aktivity budou mít v družině na starosti vychovatelky Šárka Bursáková a Leona Bímová.

V mateřské škole budou mít na starosti třídu Veverek: Bc. Veronika Slezáková, Bc. Petra Jelínková a Bc. Petra Chudáčková, třídu Soviček: Mgr. Iva Rakovská, Andrea Weberová a Ježečků: Bc. Eva Klanicová, Mgr. Květoslava Urbančíková a paní asistentka Eva Pecharová.

Vedoucí školní jídelny je Miroslava Pokorná.