Tvůrčí dílna Lucie Seifertové

Ve čtvrtek 3. prosince 2015 navštívila naši školu česká spisovatelka a ilustrátorka Lucie Seifertová.

Navštívila a besedovala ve škole dvakrát. Poprvé ve 4.třídě a podruhé v páté třídě, přidali se i třeťáci. Nejdříve nám paní Seifertová popsala, co všechno musí udělat, než vznikne prostorová knížka, které se říká leporelo. Napsala a ilustrovala například tyto knížky: Dějiny udatného českého národa, Příběhy z tajemné Prahy, Tajemné hrady a zámky českého království, Dějiny pro nejmenší, Pohádka o Bruncvíkovi, o králi Karlovi, o husitech, o Horymírovi… Děti si také během besedy mohly vyrobit každý svůj prostorový obrázek.

Děti ze 4.a 5.třídy využívají televizní díly dějin ve škole při učení. Beseda byla vtipná a všem se moc líbila.

Markéta Kroutilová - 5.třída