U hasičů v Židlochovicích

Ve středu 15. 2. 2023 se děti a žáci navštěvující ZŠ a MŠ Telnice zúčastnili projektového dne v rámci projektu Učíme se spolu III, do kterého se naše škola zapojena. Jeli jsme do nedalekých Židlochovic k profesionální hasičské jednotce, která působí v rámci IZS. Po příchodu na hasičskou stanici nás uvítali dva hasiči, kteří se nám po celou dobu návštěvy plně věnovali. Dětem předvedli a detailně ukázali tři velké hasičské automobily na hašení požárů, a jeden dopravní výjezdový automobil. Seznámili nás s vybavením jednotky a dali nám možnost vyzkoušet si techniku na vyprošťování osob z nabouraného vozu. Zjistili jsme, jak dlouhý může být žebřík na záchranu lidí z hořícího domu a co je vše potřeba na hašení takového požáru. Zopakovali jsme si důležitý telefonní kontakt, který je potřebný pro zavolání tísňové linky a dětem bylo ukázáno, jak celý proces vypadá, když je vyhlášen poplach.

Na závěr celé prohlídky nás provedli hasičskou stanicí, kterou nám celou dopodrobna ukázali.

Tímto chceme moc poděkovat za pěknou a poučnou prohlídku, díky které jsme získali spoustu nových a užitečných informací.

Jana Štefke