Ukončení školního roku 2018/2019

V pátek 28. června 2019 se už od časného rána škola hemžila dětmi, květinami, sladkostmi, dárečky a radostnou náladou. Konečně nastal onen deset měsíců očekávaný poslední školní den. Děti předaly květiny a dobroty svým třídním učitelkám a většina z nich potom také s radostí přebírala vysvědčení a diplomy za plavání či atletiku. Samé jedničky potěšilo 43 žáků a jejich rodičů. Po krátkém rozloučení na třídách a poučení o bezpečném chování o prázdninách se všichni přesunuli na školní dvůr. Zde bylo setkání zahájeno poslechem naší hymny. Po krátkém proslovu ředitele Petra Gabrhela a starosty obce Františka Kroutila, poděkování pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům školy, následovalo loučení nejen s odcházejícími žáky 5. ročníku, ale také s paní učitelkou Hanou Kašparovou, která odchází pracovat do pedagogické poradny. Tímto jí děkuji za energii, starostlivost, trpělivost a obětavost, se kterou se věnovala všem svým žákům a za pozitivní přístup ke všem svým kolegům. Přejeme hodně sil do další pracovní a životní etapy.

Děkujeme a přejeme všem příznivcům telnické základní a mateřské školy hezké léto a po skončení těch letošních prázdnin dobrý start, především  v nových školách našim odcházejícím páťákům. V září „se rozběhnou" opravdu všemi možnými směry: 7 žáků bude navštěvovat ZŠ Újezd u Brna, 3 žáci Městské víceleté gymnázium Klobouky u Brna, 2 žáci odchází do ZŠ Sokolnice, 1 žák do ZŠ Klobouky u Brna a 1 žákyně bude navštěvovat ZŠ v Chrlicích. Tak hodně zdaru, vstřícných učitelů a dobrých kamarádů!

Petr Gabrhel – ředitel školy