Výlet 5. ročník - aktuální zpravodajství :)

Středa 26. června 2019

Po středeční snídani jsme absolvovali program "Louka vypráví", kde jsme se seznámili s hmyzem. Ochutnali jsme včelí med, podívali se, jak vypadá hmyzí hotel a nachytali jsme na louce kobylky, na kterých si potom pochutnaly agamy v místním teráriu. Děti si potom po svačince zadováděly v kapkách vody rozprašovačů, které kropí v ekocentru trávníky. Posilněni řízkem jsme se vydali autobusem IDOS JMK do Archeoparku v Pavlově, kde jsme po shlédnutí úvodního videa prošli expozici z doby pravěku. Mohli jsme porovnat lebku současného člověka a neandrtálce, prohlédnout si různé nástroje, šperky, úlomky kostí z doby kamenné nebo navštívit hřbitov kostí. Osvěženi nanukem a sprchou na pokojích jsme si zahráli na dvoře ekocentra hru "Městečko Palermo" a až se sluníčko schovalo téměř úplně, udělali jsme si táborák a opekli si na druhou večeři špekáčky. Takže i druhý den výletu se nám vydařil naprosto báječně! Všichni už spí a moc se těší na zítřejší program o Africe a ještě více domů na vás. :) Dobrou noc. 

Fotky ke středě následují v galerii za úterními...

 

Úterý 25. června 2019

Přeprava všech výletníků prostřednictvím IDOS JMK proběhla velmi hladce. Žádné kolize při přestupu v Kloboukách nenastaly, tudíž jsme se před devátou hodinou ranní ocitli na autobusovém nádraží ve Velkých Pavlovicích. V Ekocentru Trkmanka (pojmenovaném podle místní řeky) jsme se ubytovali za dalších cca 10 minut, jelikož od autobusu je to co by kamenem dohodil. Krásné, moderně vybavené dvou až tří lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a balkonem nás velmi mile překvapily. Společně se můžeme setkávat v přilehlé kuchyňce s velkým stolem. Po ubytování jsme se vydali na průzkum ekocentra, okolních prostor a místního Coopu, kde jsme se alespoň na chvíli zchladili nanukem. Přestože jsme si na znojemské pečeni s rýží pochutnali a dočerpali jsme nezbytnou energii, polední klid jsme uvítali všichni. Teď už se chystáme na odpolední výukový program "Život pod hladinou" a večer hodláme zdolat kopeček k rozhledně Slunečná....

 

 

Během výukového programu si děti zopakovaly znalosti ze života živočichů vodních toků a měly možnost podrobně prozkoumat svoje úlovky - těmi nejúžasnějšími bylo mládě užovky obojkové a velký pulec. Následovala svačinka, po které jsme si nazdobili fixami na textil trička, na památku našeho výletu, a všichni jsme si je vzájemně podepsali. Buchtičky s krémem děti k večeři dostaly jako sladkou odměnu za úžasnou kreativitu, kterou nás při výrobě triček fascinovaly. Opravdu mistrovská díla!!! Ovšem kalorie načerpané večeří si opět vyžádaly jejich bleskurychlé "spálení", tudíž jsme celý podvečer věnovali plnění úkolů na naučné cestě k rozhledně Slunečná. Samozřejmě jsme neváhali vyšlápnout si všech 75 schodů nahoru - krásný výhled na okolní krajinu stál opravdu za to! Příjemně unavení jsme se vraceli zpět do ekocentra, kde proběhla běžná večerní hygiena, kterou následoval velmi rychlý spánek. Dobrou noc a zítra opět napíšeme a přidáme další fotky.

Páťáci, p. uč. Hanka, Terezka a Silva.