Výsledky zápisu do 1. třídy ZŠ pro školní rok 2016/2017

Zápis do 1. třídy základní školy v Telnici se uskutečnil v úterý 9. února 2016.

Zúčastnilo se jej 17 dětí v doprovodu rodičů a někteří i starších či mladších sourozenců.  K základnímu vzdělávání v ZŠ bylo přijato 15 dětí, u dvou dětí podali rodiče žádost o odklad školní docházky.

Při zápisu děti navštívily „obchod s hračkami“, kde mohly porovnávat různé tvary písmen a vyzkoušely si práci s interaktivní tabulí. Počáteční nesmělost a tréma se pomalu vytrácely. A tak všichni přednesli básničku nebo zazpívali na výbornou. Počítat ovoce a pojmenovávat čísla se nezdálo budoucím prvňáčkům nijak těžké. A protože nám každý namaloval krásný obrázek a všechny děti se moc snažily, odnesly si na památku malé dárečky. Nám byly odměnou rozzářené dětské oči a veselé úsměvy, ze kterých lze soudit, že se dětem ve škole poprvé líbilo a budou se do ní rády vracet.

Za kolektiv ZŠ  Hana Kašparová