Zápis do 1.třídy základní školy

Zápis do 1. třídy ZŠ v Telnici proběhne v úterý 9. února 2016 od 14:00 do 17:00 hodin v budově základní školy.

Rodiče jsou také zváni na informační schůzku před samotným zápisem, která se uskuteční v úterý 2. února 2016 v mateřské škole.

Podrobné informace k zápisu do 1. třídy ZŠ pro školní rok 2016/2017

Právní úprava základního vzdělávání je stanovena zákonem č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a vyhláškou MŠMT č. 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky, ve znění pozdějších předpisů.

Povinná školní docházka ve školním roce 2016/2017 se vztahuje na děti narozené do 31. 8. 2010.

K zápisu se dostaví i děti, pro které budou rodiče žádat odklad a také děti, které byly u zápisu v loňském roce  a měly povolený odklad. Zapsány mohou být i děti narozené od 1. 9. 2010 do 31. 12. 2010 při předložení doporučení z Pedagogicko-psychologické poradny (PPP), případně děti narozené od 1. 1. do 30. 6. 2011 při předložení doporučení PPP a odborného lékaře. Podmínkou je také přiměřená tělesná i duševní vyspělost dítěte a podání písemné žádosti zákonného zástupce.

Při zápisu zákonný zástupce dítěte předloží:

• rodný list dítěte,
  • občanský průkaz nebo pas zákonného zástupce; cizinci cestovní pas a povolení k pobytu,
  • vyplněnou Žádost o přijetí nebo Žádost o odklad povinné školní docházky,
  • vyplněný Dotazník pro rodiče žáka 1. ročníku,
  • případná odborná či lékařská doporučení.

Všechny potřebné tiskopisy jsou k dispozici v elektronické podobě na internetové adrese http://www.zstelnice.cz/content/dokumenty-ke-stažení nebo k vyzvednutí v budově ZŠ.

Žádost o odklad povinné školní docházky:

Písemnou žádost, doplněnou o doporučující posudek poradenského zařízení a odborného lékaře (klinického psychologa, neurologa, kardiologa, alergologa, příp. dětského lékaře), předkládá zákonný zástupce škole do 31. 5. 2016. Jsou tedy nezbytná 2 doporučení (poradenské pracoviště + odborný lékař). Poradenským pracovištěm je Pedagogicko-psychologická poradna nebo Speciálně pedagogické centrum (v případě smyslového, tělesného nebo hlubšího mentálního postižení). O odložení školní docházky rozhoduje podle §37 odst. 1 školského zákona ředitel ZŠ.

Náhradní termín zápisu bude vyhlášen podle potřeby pro ty, kteří se z vážných důvodů nebudou moci k zápisu dostavit ve stanovený den a svou nepřítomnost řádně omluví na tel.: 544 224 360 nebo 602 500 749.

Informace k vlastnímu průběhu zápisu:

Vyplněné tiskopisy a ostatní doklady předá zákonný zástupce v ředitelně ZŠ, čímž požádá o zápis dítěte k plnění povinné školní docházky. Dítě dostane „pracovní list“, který v rámci her ve dvou třídách vyplní a odevzdá zpět v ředitelně, kde bude jeho snažení odměněno. Zákonný zástupce současně obdrží písemné Rozhodnutí o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání.

Hlavním cílem zápisu je motivovat dítě pro školní docházku, představit mu školu jako bezpečné a příjemné prostředí, kterého se není třeba obávat. Současně dochází k orientačnímu posouzení jeho školní připravenosti. Dbá se především na to, aby vše probíhalo zábavnou formou a  děti nemusely mít ze zápisu žádné obavy.

Bližší informace získáte na tel.: 544 224 360 nebo 602 500 749