Z deníku účastníků zájezdu aneb Putování po krásách Prahy: 21.-24. května 2018

21. května 2018, 21:00 SEČ
Ráno jsme odjeli vlakem do Prahy. Vlak měl asi hodinu zpoždění. Po příjezdu jsme vyzkoušeli všechny tři trasy metra, a tak se dostali na ubytování naproti Černínskému paláci, kde sídlí Ministerstvo zahraničních věcí. Poté jsme strávili celé odpoledne v ZOO. Po večeři, kterou jsme si připravili sami, jsme se umyli a hurá spát, zítra nás čeká další putování.

22. května 2018, 20:35 SEČ
Po pozdním budíčku a snídani jsme se asi po deseti minutách pěší chůze ocitli před vstupem do sídla prezidenta ČR. Zde jsme navštívili chrám sv. Víta, Starý královský palác i Zlatou uličku. Ve 12:00 sledovali předání hradní stráže. Následoval vydatný oběd, po kterém nás „zubačka“ vyvezla na Petřín. Z vrcholu rozhledny, který je asi 50 metrů nad zemí, jsme si prohlíželi celou Prahu. Velice jsme se pobavili a nasmáli v Zrcadlovém bludišti. „Zubačka“ nás svezla zpátky dolů a naše kroky zamířily přes Karlův most na Staroměstské náměstí. Zde jsme ale neviděli orloj, která se stále opravuje. Dali jsme si večeři a hurá na ubytování. Tam už jen umýt a rychle spát. Ráno brzy vstáváme.

23. května 2018, 21:50 SEČ
Ve středu jsme po brzkém budíčku vyrazili vlakem mimo Prahu. Jeli jsme na Karlštejn. Z vlaku jsme „svižně vyběhli“ do kopečku k hradu. Posilnili se svačinkou vlastní výroby a už jsme putovali s panem průvodcem po hradu. Mimo získaných informací jsme si mohli vyzkoušet zamykat či odemykat komnaty. Po dobrém obědě jsme si užili malý rozchod, kde jsme utratili kapesné. Na zpět do Prahy nás dovezl opět vlak CityElephant. Metrem jsme se dostali na Vyšehrad. Během krátkého deště jsme se schovali do domečku na dětském hřišti. Zde jsme si přečetli pověst o Šemíkovi a Horymírovi. Potom přijela pizza a my si udělali piknik v trávě. Večer nás čekal ještě jeden zážitek. Po setmění jsme se vydali k hradu na vyhlídku na noční Prahu. Byla to nádhera. I noční běh do schodů se líbil a zapojili se všichni. Zítra nás čeká poslední část našeho putování.

24. května 2018, 16:47 SEČ
Po dlouhém spánku, manévrech s balením a vydatné snídani jsme zamávali našemu ubytování a vyrazili na poslední putování po Praze. Ač jsme měli od podzimu objednanou prohlídku Poslanecké sněmovny, tak nám s úsměvem řekli, že nebude. Prý je tam seminář a my máme smůlu. Tak jsme čas místo prohlídky PS strávili řáděním na dětském hřišti. Jakmile v nás zmizela svíčková, přesunuli jsme se k Národnímu divadlu.Tam jsme si prohlédli Trigy, podívali se do orchestřiště a zjistili, že protipožární opona má tloušťku 15 cm a váží 12 tun. Po patnácné hodině jsme se usadili pohodlně do vlaku a vyrazili domů.

Zítra zase „hurá do školy, učit se!“

Účastníci zájezdu