Zasaď svůj strom aneb sázení s prvňáčky

V úterý 25. října 2016 jsme byli sázet stromky mezi Telnicí a Otmarovem. Byli jsme tam s první a druhou třídou a měli jsme velký doprovod. Na místě jsme se rozdělili do skupinek a společně jsme se dali do práce. Jeden držel stromek a dva sázeli – zahrabávali a udupávali hlínu. Nakonec to dobře dopadlo, všichni si strom zasadili a společně s doprovodem odcházeli do školy na svačinku. Sázení se nám moc líbilo.

Za žáky 3. ročníku Vendulka Žáková.

Že si děti akci užily, dokumentují přiložené fotografie. A co se jim při výsadbě aleje ovocných stromků líbilo nejvíce? Jejich vlastními slovy: „Že jsme dělali pelíšek pro stromeček.“, „Když jsme sázeli a dělali pro stromečky pěkný domov.“, „Že se nám to povedlo udělat.“, „Že to dobře dopadlo. Zasadili jsme všechny stromky.“.

Věříme, že všechny děti budou vzpomínat na ten báječný pocit, když vlastníma rukama zasadily ten „svůj strom“. Strom, který nese jejich jméno, který poroste a bude sílit společně s nimi. Ty starší navíc zahřeje a potěší, že mohly pomoci a být vzorem těm mladším.

Na zajištění nekomplikovaného průběhu akce se podíleli pedagogové ZŠ Telnice, zaměstnanci pracovní čety OÚ a paní místostarostka Pavla Chovancová. Na bezpečnost také dohlížel a dopravní provoz řídil pan Jan Gratcl, strážník Městské policie Újezd u Brna. Stromky zdarma obstaral spolek MAS Slavkovské bojiště v rámci projektu Milion stromů (viz http://www.milionstromu.cz/o-projektu ). Fotodokumentaci zajistil pan fotograf Jiří Roznos.

Všem výše jmenovaným patří naše velké poděkování!