Exkurze žáků 3. ročníku na OÚ Telnice

V úterý 27. září 2016 navštívili telničtí třeťáci místní obecní úřad. V souvislosti s aktuálně probíraným učivem v hodinách prvouky byl předmět jejich zájmu předem jasně daný: historie Telnice, vznik obce a jejího názvu, význam symbolů na obecním erbu, informace o kronice obce, místních památkách, významných osobnostech a pověstech. Dětí se ochotně ujal pan starosta František Kroutil. Zajímavou a současně zábavnou prezentaci žákům zpestřil ukázkou pamětihodností a kronik Telnice. Děti si s nadšením odnášely odměny z vědomostní soutěže a dárkové tašky s obecními upomínkovými předměty. Velkou radost jim také udělalo setkání se seniorkami telnického KLASU, které se dětem představily a zazpívaly telnickou hymnu a písně klubu. Všem zúčastněným děkujeme za příjemné chvíle a těšíme se na další setkání.

Mgr. Hana Kašparová, tř. učitelka