Zápis do základní školy na školní rok 2020/2021

Vzhledem k vydanému „Opatření  ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol všech zřizovatelů pro školní rok 2020/2021“ proběhne od 15. do 30. 4. 2020 zápis do první třídy základní školy v Telnici  bez přítomnosti dětí. Tiskopisy týkající se zápisu vám byly doručeny již dnes ve čtvrtek 9. dubna do poštovních schránek. V přílohách tohoto článku najdete informace o průběhu zápisu.

Online výuka – rozvrhy hodin 13. - 17. dubna

V příloze naleznete rozvrhy hodin na týden od 13. 4. - 17. 4. 2020. Výuka začne v úterý 14. 4.

Platby za stravné a úplata za předškolní vzdělávání

v souvislosti s pokračováním nouzového stavu Vás žádáme, abyste si na svých bankovních účtech zrušili trvalé příkazy na stravné a na úplatu za předškolní vzdělávání. Od dubna prosím nezasílejte žádné další platby. Případné přeplatky budeme vracet jako obvykle v průběhu měsíce srpna 2020.

Online výuka – aktualizované rozvrhy hodin

Na základě dnešních zkušeností s první výukou online dochází od úterý 31. 3. k drobným změnám v rozvrzích hodin jednotlivých tříd.

Aktualizované rozvrhy najdete v přiloženém souboru

Online výuka – začínáme v pondělí 30. 3. 2020

Od pondělí 30. března 2020 zahájíme zkušební provoz on-line vyučování. Po týdenním testování
a seznamování se s různými možnostmi jsme se rozhodli pro platformu „Whereby“, která nás oslovila jednoduchým způsobem přihlášení a bezproblémovým provozem (pokud je k dispozici odpovídající technika a připojení k internetu). Není potřeba nic stahovat do zařízení jednotlivých uživatelů.

Úřední hodiny v ZŠ a MŠ Telnice

V reakci na opatření Vlády České republiky a vyhlášené podmínky nouzového stavu v České republice oznamujeme, že úřední hodiny v kancelářích ZŠ a MŠ Telnice (budova ZŠ a budova MŠ) budou od 18. března 2020 do odvolání upraveny následujícím způsobem:

pondělí 8.00 - 11.00 hod.
středa 8.00 - 11.00 hod.

Mimo úřední hodiny volejte na tel. 602 500 749 (ZŠ) a na tel. 606 087 944 (MŠ) nebo nás kontaktujte na emailu: skola@zstelnice.cz

Žádost o ošetřovné – aktualizace informací

v souvislosti s uzavřením základní školy v Telnici předáváme informaci ČSSZ k postupu při vyplňování žádosti o ošetřovné. Rodiče nemusí kvůli žádosti o ošetřovné chodit do zařízení osobně, neboť jim může být elektronicky poslán vyplněný formulář, který jim poslouží jako omluvenka z práce.

Postup:

Oznámení o uzavření Mateřské školy Telnice od 17. března 2020 do odvolání

po dohodě se zřizovatelem, Obcí Telnice, se od 17. března 2020 (do odvolání) uzavírá Mateřská škola Telnice. Důvodem uzavření jsou jednak současné podmínky nouzového stavu v České republice (doporučení MŠMT v informacích k vyhlášení nouzového stavu ze dne 12. 3. – viz. příloha).

Děkujeme všem za pochopení, o dalším vývoji s provozem MŠ Telnice vás budeme včas informovat.

MŠ: Výzva pro rodiče dětí z mateřské školy

Na základě zvyšujícího počtu onemocnění koronavirem v České republice prosíme rodiče, aby zvážili účast svých dětí na vzdělávání v mateřské škole.

Pokud by Vám to situace dovolila, prosíme nechte si děti doma. U dětí, které budou přítomny v MŠ budeme dle doporučení krizového štábu ORP Šlapanice

měřit teplotu a dbát na zvýšenou hygienu. Děti, které nebudou absolutně zdravé ( budou jevit známky nachlazení apod.) budou okamžitě poslány domů.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Mgr. Petr Gabrhel - ředitel školy

Uzavření školy – žádost o ošetřovné

Vzhledem k množícím se dotazům týkající se potvrzení o uzavření školského zařízení naleznete v příloze článku Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského zařízení stejně jako vzor pro vyplnění.

Kvůli potvrzování žádostí bude kancelář školy otevřena ve středu 11. 3. od 7:30 do 17:00 hod.

V další dny vždy od 8:00 do 12:00 hod. Mimo tuto dobu po telefonické domluvě na čísle: 602 500 749

Přihlásit se k odběru zstelnice.cz RSS